Z czego wykonane są ławki piknikowe?
Z czego wykonane są ławki piknikowe?

Kiedy klimat nie rozpieszcza, to staramy się docenić każdą sekundę ciepłej i pięknej pogody. Nic dziwnego, że najchętniej ten czas spędzamy na świeżym powietrzu. Możliwość zasiadania przy ławce piknikowej dodatkowo umili chwile poza wnętrzami domów. Warto przy okazji poznać, jakie materiały stosuje się do produkcji ławek piknikowych.

Wspólny czas na świeżym powietrzu

Opuszczając duszne pomieszczenia, chcemy zaznać na świeżym powietrzu ruchu. Chociaż z radością oddajemy się wtedy różnym aktywnościom, to dobrze jest mieć miejsce, przy którym odpoczniemy, zjemy posiłek, a może po prostu usiądziemy i przeczytamy książkę. Zapotrzebowanie na wspomniane miejsca podkreśla popularność ławek piknikowych. Chętnie przy nich zasiadamy w parkach czy podmiejskich terenach zielonych. Te elementy małej architektury cieszą się zainteresowaniem podczas festynów, ale też stały się powszechnymi elementami w otoczeniu przedszkoli, szkół czy osiedli. Można zobaczyć przy nich osoby w różnym wieku. W tygodniu umożliwiają seniorom spotkanie nawet przy szachach, a w weekendy rodziny z dziećmi i swoimi znajomymi organizują sobie z ich udziałem nowoczesne pikniki.

Spotkanie przy piknikowej ławce

Okazuje się, że wystarczy tylko stworzyć możliwość do korzystania z ławek piknikowych, a nigdy nie będą stały nieużywane. Umieszczenie ich na obszarach miejskich czy gminnych wyraźnie poprawia komfort życia mieszkańców. Zaletą ławek piknikowych jest niezwykle estetyczny wygląd komponujący się z otoczeniem. W produkcji ławek piknikowych dominują dwa materiały. Pierwszym z nich jest drewno pozyskiwane ze świerku. Wykorzystywane deski odznaczają się niespotykaną grubością, bo wynosi ona aż 4,5 centymetra. Elementy te można zamówić w jednym spośród ośmiu dostępnych kolorów. Drewniane części dzięki metodzie konserwacji i impregnacji cechują się trwałością. Dodatkowo deski są wygodne i bezpieczne w stosowaniu za sprawą wygładzenia ich powierzchni oraz zaoblenia krawędzi. Drewniane blaty i siedziska tworzą zespoloną całość osadzoną na stelażach wykonanych z grubych cynkowanych rur, które stanowią drugi z wykorzystanych materiałów. Technologia oraz materiały stosowane podczas produkcji ławek piknikowych sprawiają, że są one stabilnymi konstrukcjami odpornymi na warunki atmosferyczne. W trosce o wygodę użytkowników siedziska poszczególnych modeli posiadają różną szerokość od 100 do 200 centymetrów. Ich montaż wykonuje się samodzielnie poprzez złożenie i zespolenie całości za pomocą dostarczonych wraz z głównymi częściami śrub.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium