Donice miejskie i parkowe

Donice

Piękny ogród czy atrakcyjne tereny zielone wokół budynków dają znakomite wytchnienie od pędu miasta i codziennego życia. Aby jednak było możliwe stworzenie takiej przestrzeni, konieczne jest odpowiednie zaplanowanie roślinności. Pomagają w tym donice miejskie i parkowe, które są nie tylko funkcjonalne, ale również świetnie wyglądają, doskonale wpisując się w wystrój każdego miejsca.

Donice miejskie i parkowe – zastosowanie

Oferowane donice parkowe i miejskie świetnie sprawdzą się na ulicach miast, w parkach czy w skwerach. Piękne rośliny podnoszą także atrakcyjność terenów wokół instytucji publicznych czy hoteli. Zapewniają miejsce do odpoczynku wśród zieleni pracownikom firm, zakładów pracy czy biurowców. Mogą być także elementem wystroju prywatnych ogrodów. Zagwarantują atrakcyjną architekturę zieleni na terenach gminnych. 

Donice miejskie i parkowe – jakie wybrać?

Najważniejszym parametrem każdej donicy jest jej pojemność. W ofercie można znaleźć zatem mniejsze donice, jak i wielkogabarytowe. W zależności od pojemności pozwalają na sadzenie mniejszych roślin, jak i drzew doniczkowych. Ciekawym rozwiązaniem są także donice z kilkoma stanowiskami, umożliwiające łączenie w jednym meblu miejskim kilku roślin. Dzięki temu można z łatwością stworzyć ciekawe kompozycje. 

Solidna donica zewnętrzna 

Donice na ulicach miast i w parkach muszą być odporne na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Gwarancją tego jest zastosowanie solidnych materiałów. W przypadku drewnianych donic miejskich wykorzystuje się do ich wykonania grube deski z wysokiej jakości drewna pochodzącego z renomowanych źródeł. Stelaże tworzą mocne, stalowe elementy i kształtowniki. 

Nowoczesne donice zewnętrzne

Poza swoją funkcjonalnością, donice do parku i na ulice miast muszą także oferować świetny design. Oferowane meble miejskie na rośliny znakomicie wpasują się w nowoczesną przestrzeń miejską czy odnajdą się na starówkach miast. Ciekawym rozwiązaniem są donice heksagonalne, które można łączyć modułowo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium