Z czego powinny być wykonane ławki miejskie?
Z czego powinny być wykonane ławki miejskie?

Do elementów małej architektury miejskiej zalicza się m.in. ławki, które umieszcza się w parkach i skwerach, a także wzdłuż chodników na niektórych ulicach. Czym powinny się one charakteryzować, aby spełniały swą rolę?

Praktyczność ponad wszystko

Ławki miejskie powinny być przede wszystkim praktyczne i to nie tylko pod względem wygody. Dla zarządcy miasta muszą być one jak najbardziej solidne, by konieczność ich naprawiania i odnawiania była rzadka. W tej kategorii sprawdzą się przede wszystkim klasyczne drewniane ławki miejskie, których deski zostały odpowiednio wysuszone oraz zaimpregnowane, by nie niszczały pod wpływem działania wody i promieni ultrafioletowych. Powinny dawać również możliwość przymocowania do podłoża, dzięki czemu będą stabilne i nie będzie można ich przesuwać. Ławki miejskie muszą być również dość długie po to, aby mogło skorzystać z nich jak najwięcej osób.

Bezpieczeństwo dla użytkowników

Ławki znajdują się we wspólnej miejskiej przestrzeni, muszą być więc także bezpieczne dla korzystających z nich osób oraz przechodniów. Jednym z najważniejszych wymogów jest to, aby posiadały zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu będą w pełni bezpieczne zwłaszcza dla dzieci, osób starszych oraz zwierząt.

Ciekawy, ponadczasowy design

W ostatnich latach coraz większe znaczenie przy zakupie ławek miejskich ma to, według jakiego projektu zostały wykonane. Przy wyborze zarządcy zazwyczaj kierują się prostotą i ponadczasowością, która nigdy nie wychodzi z mody. Ciekawym rozwiązaniem są zwłaszcza ławki w ciemnych kolorach drewna, które znakomicie będą prezentowały się w parkach, również gdy na zewnątrz zapanuje niepogoda. Modne oraz bardzo oryginalne są ponadto kwadratowe stelaże – są one nie tylko bardzo stabilne, ale również nowocześnie się prezentują.

Wybór ławek miejskich nie może być przypadkowy, gdyż powinny one przez wiele lat służyć mieszkańcom, a przy tym dobrze prezentować się w otoczeniu, w którym zostaną umieszczone. Jeśli poszukują Państwo właśnie takich ławek miejskich, serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium