Ławka piknikowa, czyli jaka?
Ławka piknikowa, czyli jaka?

Ławki ogrodowe pozwalają na estetyczne i funkcjonalne urządzenie ogrodu, terenów wokół posesji. Szczególnym rodzajem ławek ogrodowych są ławki piknikowe. Najczęściej mamy z nimi do czynienia podczas różnego rodzaju festynów, pikników plenerowych. Zapewniają nie tylko wygodne miejsce do siedzenia, ale umożliwiają również komfortowe spożywanie posiłków, dzięki połączeniu dwóch produktów ogrodowych w jeden. Chodzi to o ławki jako takie oraz stoły piknikowe.

Jak produkowane są ławki piknikowe?

Ławka piknikowa powinna być dobrana do aranżacji otoczenia. Musi odznaczać się stabilną konstrukcją i być dobrze zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi, na jakie jest narażona w trakcie jej normalnego użytkowania. Stoły ze zintegrowaną ławką wykorzystywane są do budowy ogródków piwnych, grillowania. To, z jakich materiałów będzie wykonana ławka, determinuje sugerowane miejsce ich wykorzystania.

Dostępne są ławki wykonane z drewna, jak i ławki stalowo drewniane. Pierwsze z nich cechuje naturalność, jednak jedną z podstawowych wad jest wrażliwość na środowisko wodne. Nie wskazane jest zatem użytkowanie ich w otoczeniu basenów, zimą, gdy są narażone na śnieg, wodę. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą ławki piknikowe stalowo-drewniane. Łączą one w sobie zarówno dużą wytrzymałość na ekstremalne warunki pogodowe (mróz, słońce, deszcz, śnieg), jak i olbrzymie możliwości projektowe, wizualne ławek.

Czym charakteryzują się ławki piknikowe?

Dobrej jakości ławki piknikowe będą miały komfortowe, szerokie siedziska, a blat stołów, będzie odpowiednio oddalony od siedziska. Umożliwi to łatwe wstawanie/ siadanie oraz komfortowe spożywanie posiłków, czy też napojów. Jak widać, ławki powinny być zatem produkowane w różnych rozmiarach, pozwalając dobrać takie, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom.

Ławki stalowo-drewniane są często spotykane przy lokalach gastronomicznych, domach wczasowych, wypoczynkowych. Dzięki wykończeniu stelaży, konstrukcji stalowej ławek piknikowych lakierem proszkowym są one zarówno estetyczne, jak i trwałe.

Czy ławka piknikowa musi być zintegrowana ze stołem?

W przypadku ław piknikowych warto wypróbować kilka rozwiązań. Chodzi tu o wypróbowanie ławek zintegrowanych ze stołem, jak i kompletów, które składają się z zestawu ławek i stołu do dowolnego zestawiania. W przypadku tego typu mebli ogrodowych do dyspozycji mamy ławki i stoły w różnych wybarwieniach, kolorach, co dodatkowo podnosi ich użyteczność. Idealna ławka piknikowa będzie wygodna pod każdym względem, praktyczna (w zależności od naszych preferencji umożliwiać będzie możliwość oddalenia stołu od siedziska, bądź będzie tworzyć zintegrowaną całość) i estetycznie wykończona.

Najlepiej przed zakupem skorzystać z możliwości bezpośredniego obejrzenia kolekcji kilku ław piknikowych, celem zapoznania się z możliwościami, jakie oferuje nam rynek mebli ogrodowych.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium