Ławka osiedlowa z oparciem czy bez?
Ławka osiedlowa z oparciem czy bez?

Zarządcy osiedli, ale też firmy deweloperskie poświęcają coraz więcej uwagi organizacji i urządzeniu przestrzeni pomiędzy budynkami. Dzisiejszy klient poszukujący idealnego mieszkania ma coraz większe wymagania zarówno co do jego usytuowania jak i najbliższego otoczenia. Pożądane są miejsca bezpieczne, ale też wygodne w codziennym życiu. Dlatego nie sposób sobie wyobrazić małej architektury osiedlowej bez ławek.

Ławka na każdą okazję

Przestrzeń osiedla powinna zapewniać mieszkańcom dogodne warunki do rekreacji i komfortowego wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie każdy przecież dysponuje czasem albo po prostu nie ma chęci, by jeździć w inne rejony miasta w poszukiwania idealnego miejsca na odpoczynek. Obecnie place zabaw, boiska oraz strefy zieleni stanowią nieodłączną część osiedla. Jednak, przebywając na tzw. podwórku, poszukujemy również miejsca do siedzenia. Po intensywnej grze, biegu za dziecięcym rowerkiem każdy z ulgą usiądzie na osiedlowej ławce. Jeśli ma być wygodna i zachęcić do dłuższego odpoczynku, to koniecznie powinna zawierać oparcie. Wtedy pozwoli beztrosko się usadowić i cieszyć chwilami na świeżym powietrzu. Ławkę z oparciem docenią również opiekunowie małych dzieci korzystających z osiedlowego placu zabaw. Jeśli dopisuje pogoda, to można tu spędzić i kilka godzin, więc wygodne miejsce do siedzenia jest bardzo cenne.

Nie zapominajmy o starszych mieszkańcach osiedla. Pogaduszki sąsiedzkie to ważny punkt dnia zachęcający do opuszczania domu i spotykania się z innymi osobami. Niekiedy w codziennej gonitwie potrzebujemy zatrzymać się na chwilę, by wykonać ważny telefon bądź uporządkować rzeczy w torebce. Wówczas z ulgą przysiądziemy na ławce, która może nie mieć oparcia. Ławki bez oparcia nie mają zapewniać wielkiej wygody, ale doskonale służą krótkotrwałym odpoczynkiem. Dlatego chętnie widziane są wśród długich ciągów komunikacyjnych czy pasaży handlowych. Dobrze sprawdzą się też na przystankach autobusowych czy tramwajowych, zapewniając dodatkowe miejsca odpoczynku. Obecność siedzisk bez oparcia to również ukłon w stronę seniorów i mniej sprawnych mieszkańców osiedla. Dzięki nim pokonanie odległości do wybranych miejsc będzie łatwiejsze.

Urok ławki osiedlowej

Oczekujemy, by ławka osiedlowa była wygodna i funkcjonalna. Warto pamiętać, że w ofercie producenta znajdziemy modele o różnych rozmiarach siedziska, które idealnie wkomponujemy w przestrzeń osiedla. Wybierając interesujący nas wzór, zwróćmy uwagę na jakość wykonania ławki osiedlowej oraz klasę zastosowanych materiałów. Wykorzystane do produkcji odpowiednio przygotowane deski ze świerku skandynawskiego o grubości 4,5cm gwarantują, że mieszkańcy będą korzystać z ławki przez wiele lat. Warto też zdecydować się na wybór modelu, który można przytwierdzić do podłoża. Dzięki temu ławki na naszym osiedlu będą stabilne, bezpieczne i nie zmienia nieoczekiwanie miejsca.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium