Jak wybrać odpowiedni stół ogrodowy?
Jak wybrać odpowiedni stół ogrodowy?

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami przydomowego ogrodu, to podczas aranżowania jego przestrzeni na pewno zaplanowaliśmy miejsce na ustawienie stołu. Wybór ogrodowego stołu nie powinien być pochopny, dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Spotkania przy stole

Wybierając stół do ogrodu, chcemy, aby spełniał on równie ważną rolę, jak ten wewnątrz domu. Planujemy, iż wokół niego będą się gromadzić nasi bliscy i przyjaciele. Ogrodowy stół stanie się tym bardziej cennym miejscem spotkań, gdyż obecnie rzadko znajdujemy czas na celebrowanie wspólnych chwil z rodziną. Podobnie, jak kapryśny klimat i krótkie lato nie pozostawiają zbyt wielu okazji, by cieszyć się śniadaniem lub poranną kawą w ogrodzie.

Wybór ma znaczenie

Przydomowy ogród pełni istotną funkcję, gdyż w jego obrębie, odizolowani od reszty świata, ale na łonie natury szukamy wytchnienia lub rozrywki. Ogrodowy stół powinien w pełni komponować się z atmosferą ogrodu. Naszą uwagę powinniśmy skierować na meble wykonane z drewna, czyli materiału ponadczasowego. Cechą drewnianego stołu jest naturalny wygląd współgrający z ogrodową roślinnością. O trwałości sprzętu decyduje solidność jego wykonania, dlatego korzystajmy z oferty sprawdzonego producenta mebli ogrodowych. Wówczas zyskujemy pewność, że do produkcji wykorzystano deski odpowiedniej grubości właściwie przygotowane i zaimpregnowane.

Standardowa wysokość do 60-75 cm umożliwia wygodne użytkowanie. Natomiast długość blatu powinna być uzależniona od wielkości przestrzeni, którą dysponujemy oraz naszych preferencji. Podobnie w przypadku koloru blatu możemy kierować się naszymi upodobaniami. Jeśli wybierzemy stół na metalowym stelażu odpornym na korodowanie, nie będziemy martwić się o butwienie podstawy. Jednak podczas planowania ogrodu zaleca się umieszczanie stołu na utwardzonej powierzchni, np. kostce czy płycie chodnikowej, zwłaszcza, że mamy możliwość przytwierdzenia go do podłoża. Pamiętajmy, że wysoka jakość użytego drewna oraz staranność wykonania sprawiają, że otrzymujemy mebel stabilny, a więc bezpieczny i komfortowy.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium