Zapomnij o kompromisach – nasze grile i paleniska ogrodowe są projektowane z myślą o tym, aby spełniać najwyższe oczekiwania zarówno w kwestii funkcjonalności, jak i designu.

Posiadamy w ofercie paleniska wykonane ze stali corten oraz stali malowanej proszkowo, odpornej na ekstremalne temperatury. Dzięki temu gwarantujemy nie tylko trwałość, ale także estetyczny wygląd, który pasuje zarówno do industrialnych ogrodów, jak i tych o klasycznym charakterze.

Grille i paleniska ogrodowe

Grillowanie jest jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu w sezonie wiosenno-letnim. Wyposażenie kącika grillowego w wysokiej jakości sprzęt sprawi, że proces przygotowywania posiłków w plenerze będzie przebiegał szybko i sprawnie. W tej kategorii znajdziesz niezawodne stalowe grille i paleniska ogrodowe, które można użytkować w ogrodzie i na tarasie.

Eleganckie i funkcjonalne grille i kominki do każdego ogrodu

Grille i kominki ogrodowe to świetny pomysł na urozmaicenie spotkań w ogrodzie. Kominki charakteryzują się wyjątkowym designem, są eleganckie i praktyczne. Mogą pełnić funkcję dekoracyjną w ogrodzie i na tarasie. 

Czarne stalowe kominki z grillem wyposażone są w wysoki komin służący do odprowadzania dymu. Jego obecność zwiększa dopływ powietrza i generuje ciąg, dzięki czemu kominek działa sprawnie i umożliwia szybkie przygotowanie potraw.

Pogłębione dno zapobiega wypadaniu popiołu na zewnątrz, a wygodny popielnik ułatwia utrzymanie czystości.Jest przystosowany do paliwa stałego: drewna, węgla i brykietu. Kominek z funkcją grilla umożliwia przygotowywanie posiłków oraz generuje ciepło, które przyjemnie ogrzewa otoczenie. Można go używać na trawniku lub na tarasie.

Paleniska ogrodowe – alternatywa dla tradycyjnego miejsca na ognisko

Standardowo miejsce na ognisko jest zabezpieczone kamieniami lub cegłami. Nie jest jednak izolowane od spodu, co niekorzystnie wpływa na glebę i żyjące w niej organizmy. Wybór trwałego i stabilnego paleniska ogrodowego pozwala zagospodarować przestrzeń w sposób estetyczny i funkcjonalny oraz odizolować palenisko od podłoża. Przenośne misy paleniska można w razie potrzeby przestawić na inne miejsce lub schować po zakończeniu sezonu. 

Nasze paleniska to stalowe misy na krótkich, stabilnych nóżkach. Zwiększają bezpieczeństwo i minimalizują wpływ palenia ogniska na otoczenie. Po bokach misy znajdują się 2 wygodne uchwyty, które ułatwiają jej przenoszenie i utrzymanie w czystości. Użycie materiału o grubości 2 mm sprawia, że paleniska są wyjątkowo wytrzymałe. Można ich używać do przygotowywania potraw, ale też do ogrzewania powietrza w chłodny dzień. 

Ciekawym rozwiązaniem jest też trójnóg, który można zainstalować nad tradycyjnym ogniskiem lub nad nowoczesnym paleniskiem. Ułatwia on przyrządzenie większej ilości jedzenia, w tym kiełbasek, kawałków mięsa, ryby, szaszłyków i ziemniaków. Nie wymaga też użycia dodatkowych akcesoriów do ogniska.

Designerskie paleniska do generowania ciepła

W naszej ofercie znajdziesz też nowoczesne i eleganckie paleniska pionowe służące do ogrzewania otoczenia. Taki stylowy podgrzewacz doskonale sprawdzi się na tarasie lub przy wiacie ogrodowej. Paleniska wykonane ze stali corten są całkowicie odporne na działanie czynników atmosferycznych. Są też wyjątkowo wytrzymałe i stabilne, co oznacza, że można je użytkować przez wiele sezonów. Warto je też wykorzystać jako element dekoracyjny. Doskonale nadają się do ogrzewania przestrzeni, a także do tworzenia nastrojowego oświetlenia – wystarczy wstawić do nich drewno lub dużą świecę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium