Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Raben paleta) już od 5 000,00 zł.
Promocja
Ławka Ogrodowa Primario bez oparcia 220 cm
Ławka Ogrodowa Primario bez oparcia 220 cm
509,00 zł 469,00 zł
szt.
Kosz  uliczny kwadratowy z wkładem i popielnicą Primario2
Kosz uliczny kwadratowy z wkładem i popielnicą Primario2
449,00 zł 399,00 zł
szt.
KOSZNA ŚMIECI KWADRAT MIEJSKI PARKOWY BEZ RAMY
KOSZNA ŚMIECI KWADRAT MIEJSKI PARKOWY BEZ RAMY
455,00 zł 389,00 zł
szt.
Ławka ogrodowa Primario 225 cm
Ławka ogrodowa Primario 225 cm
595,00 zł 579,00 zł
szt.
Produkt dnia
Ławka ogrodowa Primario 225 cm
Ławka ogrodowa Primario 225 cm
595,00 zł 579,00 zł
szt.
KOSZ NA ŚMIECI RETRO Z OSIEDLOWY
KOSZ NA ŚMIECI RETRO Z OSIEDLOWY
597,00 zł
szt.
Leżak ogrodowy, miejski, parkowy
Leżak ogrodowy, miejski, parkowy
1 159,00 zł
szt.
Nowość ! Ławka Amazon 150 cm
Nowość ! Ławka Amazon 150 cm
365,00 zł
szt.
Ławka Ogrodowa Primario bez oparcia 220 cm
Ławka Ogrodowa Primario bez oparcia 220 cm
509,00 zł 469,00 zł
szt.
Kosz  uliczny kwadratowy z wkładem i popielnicą Primario2
Kosz uliczny kwadratowy z wkładem i popielnicą Primario2
449,00 zł 399,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Rodzaje koszy na śmieci

Rodzaje koszy na śmieci

Kosze na śmieci są wszędzie tam, gdzie pojawiają się ludzie – stoją na przystankach, na chodnikach, w parkach, skwerach i placach zabaw... Obecność człowieka zawsze oznacza zwiększoną ilość śmieci i odpadków, więc utrzymanie porządku w miejscach publicznych jest dla zarządców priorytetem, jak również dużym wyzwaniem. Dobre rozmieszczenie i rozplanowanie pojemników na śmieci jest bardzo istotne dla czystości przestrzeni. Jakie kosze na śmieci sprawdzą się w danych miejscach i sytuacjach?

Jakie kosze na śmieci sprawdzą się na terenach miejskich?

Kosze na śmieci stanowią nieodłączną część miejskiej przestrzeni publicznej. Wkomponowanie ich w plan i aranżację terenów nie przysparza zwykle większych trudności. Jednak mała architektura miejska musi odznaczać się odpowiednim układem i wysoką przydatnością użytkową. Pojemniki na śmieci muszą więc spełniać określone warunki i pasować do pozostałej architektury i rodzaju zagospodarowania przestrzeni. Odpowiednio dobrane kosze i pojemniki stanowić będą urozmaicenie i tworzyć estetyczną całość z pozostałymi elementami, takimi jak ławki, donice i ścieżki spacerowe.

Obok walorów estetycznych niemniej ważne są również rodzaje koszy na śmieci, a także ich rozmiar oraz pojemność. Każdy egzemplarz umieścić należy w przemyślanym miejscu, uwzględniając przede wszystkim częstotliwość i liczebność przechodzących tędy gości. W miejscach popularnych i często odwiedzanych najlepiej sprawdzają się nowoczesne i ozdobne kosze o większych gabarytach, a w bocznych alejkach i mniej uczęszczanych uliczkach, wystarczą niewielkie kosze na śmieci z daszkiem, które również zadbają o czystość w okolicy.

Rodzaje pojemników na śmieci

Producenci małej architektury miejskiej starają się sprostać wymaganiom klientów, dlatego proponują różne rodzaje pojemników na śmieci. Do wyboru mamy wiele modeli różniących się kształtem, pojemnością, wielkością i kolorystyką, więc łatwo można dopasować model do architektury przestrzeni. Dostępne pojemniki wykonane są z drewna lub też z metalu, co sprawia, że wyróżniają się one nie tylko trwałością, lecz także uniwersalnością. Wśród najpopularniejszych modeli znaleźć można:

  • kosze na śmieci okrągłe – czyli znane i popularne okrągłe pojemniki z daszkiem lub też bez niego. Nieduże okrągłe kubełki z popielniczką mijamy najczęściej na chodnikach oraz na przystankach. Wśród modeli znajdziemy kosze metalowe i drewniane, przytwierdzone do słupka, który pozwala stabilnie i trwale osadzić kosz w podłożu. Ta doskonale przemyślana konstrukcja może skutecznie zniechęcić zbuntowaną młodzież do chuligańskich wybryków, a przechylane mocowanie ułatwia opróżnianie i utrzymywanie kosza w czystości.
  • kosze na śmieci kwadratowe – czyli modele znakomicie wpisujące się w miejski styl przestrzeni parkowej. Stanowią one najbardziej uniwersalny wariant mocowanych do podłoża kubłów na śmieci. Ich obudowa wykonana jest zwykle z drewna z elementami metalu i wyróżnia się przy tym walorami estetycznymi. Modele kwadratowe wzbogacone są często ozdobnymi detalami i przybierać mogą różne, często dekoracyjne formy. Dlatego najlepiej sprawdzą się w obrębie parków i często uczęszczanych terenów, które stanowią kierunek wycieczek i spacerów.
  • kosze do segregacji śmieci – czyli nowoczesne, bardzo estetyczne wielokomorowe pojemniki do segregacji odpadków. Są to kosze o dużych gabarytach, które bez problemu mieszczą większe ilości produkowanych śmieci. Poza estetycznym wyglądem i znakomitą funkcjonalnością wielokomorowe kosze do segregacji śmieci pomagają realizować rozporządzenia dotyczące rozdzielania śmieci według materiału wykonania.

Czym powinny charakteryzować się pojemniki na śmieci?

Kosze, pojemniki i kubły na śmieci wyróżniać się muszą przede wszystkim trwałością i pojemnością. Z tego też względu zastosowanie zawsze znajdą tradycyjne kosze betonowe, drewniane oraz metalowe, gdyż są one praktycznie nie do zniszczenia! Charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością. Warto zauważyć również, że nawet klasyczne modele koszy na śmieci cieszą zwykle oko estetyką wykonania. Dodatkowo zadbano też o wygodę i bezpieczeństwo, dlatego niektóre z modeli wzbogacone są o daszki, popielniczki i przechylane mocowania ułatwiające opróżnianie.

Dobrze zaplanowany porządek małej architektury miejskiej służy przede wszystkim wygodzie i zachowaniu czystości danej przestrzeni. Rozmieszczenie poszczególnych elementów nie może utrudniać odpoczynku, przemieszczania się ani wykonywania obowiązków. Prawidłowe ulokowanie i dobór pojemników na odpady to najlepszy wyraz troski o mieszkańców, turystów i naturę. Dlatego, planując układ przestrzeni miejskich, należy uwzględnić odpowiednią ilość koszy na śmieci, gdyż nie może zabraknąć ich na ulicach, osiedlach, w parkach i placach zabaw.

Cenniki do pobrania
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl